DERS MUAFİYETİ BAŞVURUSU

Duyurular

DERS MUAFİYETİ BAŞVURUSU

  •  22 Şubat 2021 Pazartesi
  •  718 Görüntüleme
  •  Yazdır

DERS MUAFİYETİ BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN AŞAĞIDAKİ BAŞVURU BELGESİNİ DOLDURARAK EKLERİYLE BİRLİKTE 12.03.2021 TARİHİ SAAT 17:00 A KADAR OKULUMUZ MAİL ADRESİNE GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

BAŞVURU BELGESİ

turhalmyo@gop.edu.tr

Başvuru esasları ve süresi

MADDE 5- (1) Üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrencilerin, daha önce devam ettikleri yüksek öğretim programında başarılı oldukları derslerden muaf olabilmeleri ve diğer yüksek öğretim kurumlarından alınan derslerin geçer notlarının muaf olarak değerlendirilebilmesi için, Dekanlığa/Müdürlüğe muafiyet istedikleri dersleri belirten bir dilekçe ve ekine daha önce öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu tarafından onaylanmış (mühürlü, kaşeli ve imzalı) ders içerikleri ve not döküm belgesi (transkript) eklenmesi gerekir.

(2) Öğrenciler, daha önce almış ve başarmış oldukları ders/dersler karşılığında hangi ders/derslerden muaf olmak istediklerini başvuru dilekçelerinde belirtmek zorundadır.

(3) Öğrenciler, daha önce almış oldukları ve başarmış oldukları birden fazla derse karşılık muadil ders/derslerden muafiyet isteğinde bulunabilirler.

(4) Muafiyet isteğinde bulunan öğrencilerin başvuruları üniversitede derslerin başladığı yılın/yarıyılın ikinci haftasının sonuna kadar yapılır. Sonraki tarihlerde yapılacak muafiyet talepleri kabul edilmez.
Turhal Meslek Yüksekokulu Kampusu, Güneşli Mahallesi, 60300 TURHAL / TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.