Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


Tanıtım 

Yüksekokulumuz 1995 yılında ilk olarak elektrik programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. Şehir merkezinde Belediye ve Turhal Şeker Fabrikasına ait binalarda geçici olarak 2002 yılına kadar hizmet vermiştir. 1999 yılında kampus inşaatı temeli atılmış, 2002/2003 öğretim yılı başında bu yerleşkeye taşınılmıştır. Halen idari bina, eğitim binası, kantin, kafeterya ve spor tesisleri ile Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Elektrik, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Mekatronik, Elektronik Haberleşme,Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, İşletme, Muhasebe, Pazarlama, programları mevcuttur. 5 teknik program ve 3 adet de iktisadi program olmak üzere toplam da 8 program ve yaklaşık 1200 öğrenci ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

 

 

MİSYONUMUZ

Mesleki ahlâka sahip,teoriyi uygulamaya dökebilen,iş hukukuna bağlı, bilimde çağdaş, teknolojik gelişmelere açık Atatürk ilke ve Inkılaplarına bağlı,Kendisine inanan ve güvenen,kendini ifade edebilen; çevresine örnek teşkil edebilen,alanında sürekli araştırmayı prensip edinmiş,üretim kültürünü benimsemiş toplumsal değerlere bağlı bireyler yetiştirmektir.

 

 

VİZYONUMUZ

Yetiştirdiği mezunlarına kendine güvenen sorumluluk alabilen üretken sorun çözebilme kabiliyetine sahip çağdaş mesleki teknik eğitimin gerektirdiği bilgi beceri ve teknolojik gelişmelerde yüksek kalite ve standartlara sahip, ulusal ve uluslararası platformlarda aranılır nitelikte ara teknik elemanlar yetiştiren, yenilikçi, girişimci, paylaşımcı bir eğitim kurumu olmaktır.

 

 


Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.